Tropical dreams

Today another work in tropical theme. I seriously adore this paper collection from Piątek TrzynastegoLet’s Flamingle. It has many leaves and flowers but also parrots and flamingos. Who doesn’t love pink flamingo? Certainly I do love! The work I have prepared is not a card this time. This is a box for chocolate. Awesome idea to give somebody his / hers favourite chocolate in a non typical wrap. The box is, as usually, from Rzeczy z Papieru company. All of this supplies I have done my work I bought in Zielone Koty. pl shop.

.  .  .

Dziś kolejna praca o tematyce tropikalnej. Naprawdę uwielbiam tę kolekcję papieru od Piątku TrzynastegoLet’s Flamingle. Ma wiele liści i kwiatów, ale także papugi i flamingi. No kto nie lubi różowego flaminga? Przygotowana przeze mnie praca nie jest tym razem kartką. To jest pudełko na czekoladę. Świetny pomysł, aby dać komuś jego ulubioną czekoladę w nietypowym opakowaniu. Pudełko jest, jak zwykle, z firmy Rzeczy z Papieru. Wszystkie te materiały z których wykonałam prace, kupiłam w sklepie Zielone Koty. pl.

 

Check also my shop, there are few new propositions to buy, including this box for chocolate.

.  .  .

Zapraszam do mojego sklepu, jest kilka nowych propozycji do kupienia, w tym to prezentowane dzisiaj pudełko na czekoladę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s