Kartki księżycowe- LIVE dla sklepu ZieloneKoty.pl

Kochani, cóż to był za LIVE! Dawno tak się nie uśmiałam, a to dzięki nie tylko wspaniałym roześmiany moderatorom z @zielonekoty.pl które towarzyszyły mi na LIVE, ale przede wszystkim dzięki wam- widzom. Cudownie podążacie za naszym humorem, dlatego nie waham się powiedzieć że jesteście najwspanialszą publiką, jaką sobie można wymarzyć. Dziękuje wszystkim za ten zastrzyk endorfin! 😀
A teraz kilka słów o pracach. Na LIVE powstały dwie kartki: Halloween’owa i Zimowa. Do jej wykonania wykorzystałam stemple Stampers Anonymous sygnowane przez Tima Holtza oraz fantastyczne mgiełki Lindy’s Gang. Technikę którą zaprezentowałam na LIVE podpatrzyłam kiedyś u Stacy Hutchinson. Postanowiłam się z wami nią podzielić, bo uważam że jest genialna w swojej prostocie i stanowi świetną bazę wyjściowa do innych projektów.
Mam nadzieje, że LIVE ten da wam odwagę do sięgnięcia po mgiełki i potestowania medium nie tylko na papierze!

W kolejnych postach zaprezentuje Wam kolejno każdą z prac jaka powstała w trakcie LIVE, jak i podpowiedzi jak inaczej można podejść do tematu. Do poczytania!

. . .

What a LIVE it was! It’s been a long time since I laughed so much. Big thanks to the wonderful, laughing moderators who accompanied me on LIVE, but most of all thanks to you-viewers. You follow our humor wonderfully, so I do not hesitate to say that you are the most wonderful audience one can imagine. Thanks everyone for this endorphin injection! 😀
And now a few words about the works. Two cards were created on LIVE: Halloween and Winter themed. To make it, I used Stampers Anonymous stamps signed by Tim Holtz and the fantastic Lindy’s Gang mists. The technique that I presented on LIVE I once spotted at Stacy Hutchinson blog. I decided to share it with you, because I think it is brilliant in its simplicity and is a great starting point for other projects. Although the LIVE was conduced in Polish language, it can still be valuable for you with the technique I have shown.

I hope that LIVE will give you the courage to reach for the mists and test the medium not only on paper!

In the future posts, I will present you each of the cards that were created during the LIVE, as well as hints on how to approach the topic differently. See you soon!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s