Wakacyjne wspomnienia

Jak zapewne zauważyliście zmieniłam odrobinę charakter bloga. Tak jak kiedyś zaczynałam wpisy od języka angielskiego, tak teraz zamieniam na język polski. Ot, taka zmiana, żeby coś urozmaicić ;-).
Natomiast dzisiaj mam dla was propozycje kartki urodzinowej w wakacyjnym letnim klimacie. Jest to już ostatnia w tym roku tego typu kartka, bo za chwileczkę zaczyna się sezon kartkowy bożonarodzeniowy i myślę, że trwać będzie do końca roku. Kartka w całości na bazie papierów P13 (Piątek trzynastego) i napisem wykonanym stemplem z Agateria Craft. Wszystkie materiały tj. papiery, stemple jak i baza kartki nabyte w sklepie ZieloneKoty.pl :-).
Zatem nie przedłużając, zapraszam do galerii do obejrzenia detali kartki.

.  .  .

As you probably noticed, I have changed a bit the character of the blog. I used to start entries in English language, now I have change it to Polish. Well, it is just a change to diversify something on the blog;-).
Today I have for you a birthday card in a summery holiday mood. This is the last card of this type in this year, because the Christmas season for cards is starting soon and I think it will last until the end of the year. The card is entirely based on P13 papers collection (Piątek Trzynastego) and the inscription made with a stamp from Agateria Craft. All of materials i.e. papers, stamps and the base of cards were purchased at ZieloneKoty.pl :-).
Without further ado, I invite you to the gallery to watch the details of the card.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s